همانطور که در بخش اول مقاله طراحی سایت چیست؟ تشبیه کردیم، سایت مانند یک کودک است و برای داشتن یک فرزند خلف نیازمند انجام مراحل مختلفی هستیم. مرحله اول انتخاب نام کودک بود، اما بخش دوم انتخاب یک فضای مناسب برای تربیت این کودک تازه متولد شده هستیم.

به فضايي كه در آن يك وبسايت بارگزاري و نگهداري مي شود "هاست" گفته مي شود. هاست بخشي از فضاي يك سرور مي باشد.

سرور يك كامپيوتر است مانند كامپيوتر خانه شما، با اين تفاوت كه اين كامپيوتر هميشه روشن و هميشه در دسترس است و از طريق اينترنت مي توان به آن متصل شد. در رابطه با سرورها مطالب بسيار زيادي مي توان گفت كه در مقاله آنچه بايد درباره سرور بدانيم به طور كامل براي شما توضيح داده شده است، در اين مطلب همينقدر بدانيم كه هاست بخشي از يك سرور را تشكيل مي دهد.
همانطور كه محيط پيرامون شما روي شما تاثير گذار است، كيفيت هاست نيز بر روي كيفيت سايت شما تاثير گذار است.
براي انتخاب هاست بايد نكات زير را مد نظر داشته باشيد:

 


قبل از خرید هاست مورد نظر باید به یک سری نکات توجه کرد:

قبل از خرید باید تعدای سوال از فروشنده پرسید

  • آیا پلن فعلی من در آینده قابلیت ارتقا خواهد داشت؟
  • هزینه ی ارتقا و جابجایی به پلن بالاتر چقدر است
  • آیا شرکت توان توان ارائه vpsیا سرور اختصاصی برای سایت های بسیار بزرگ را دارد؟
  • آیا شرکت توان برآورده کردن نیازهای ما را دارد و اگر ندارد بربای انتقال سایت ما به سرویس دهنده ی دیگر می تواند به سایت کمکی بکند؟

کیفیت هاست

در هنگام خرید هاست توجه به کیفیت هاست خیلی مهم است.اینکه مثلا  هاست مورد نظر ما در چه کشوری قرارگرفته و چه امکاناتی میخواهد به ما ارائه دهد.

قیمت هاست

هاست هایی که ارزان است شک نکنید که پشتیبانی خوبی ارائه نخواهند داد و ممکن است وقتی مرورگر را هر یک مدت یکبار فراخوانی میکنیم سایت باز نشود اما زیر بار قیمت های زیاد هم نرویم و قیمتی را انتخاب بکنیم که با عقل جور در بیاید برای انتخاب هاست.

انواع هاست

هاست ویندوز:سیستم عامل ویندوز برای صفحات وبی که به زبان شسح هستند مناسب است.
هاست لینوکس:سیستم عامل لینوکس برای صفحات phpاست.هاست لینوکس از هاست ویندوز ارزانتر است اما دارای امنیت بالایی هم می باشد.
 

فضای هاست

فضای هاست رو با توجه به حجم اطلاعات سایت خود انتخاب کنید.ممکن است سایت ما یک سایت معمولی باشد و اگر معمولی باشد حجم زیر 1 گیگ هم برای سایتمان کافیست
بعضی شرکت ها به مشتریان بسته های نامحدودی ارائه میدهند. در واقع بسته های نامحدود وجود نداردو فقط به میزان استفاده ایی که میکنیم بستگی دارد.این نوع هاست هت دارای سرویس بیش از حد نیاز میباشد.به همین علت آنها را نامحدود می نامند

پهنای باند هاست

مقدار اطلاعاتی که ما در طول 1 ماه دریافت و ارسال میکنیم,که میزان مصرف پهنای باند هم به تعداد بازدید کنندگان و ترافیک سایت ما بستگی دارد.بهتر است که پهنای باند مصرفی کنترل شود که حواسمان باشد به اتمام نرسد زیرا در صورت اتمام دسترسی به سایت ما امکان پذیر نیست.

زمان هاست

مقدار زمانی که سایت ما در دسترس بازدید کننده است 99% است اما شرکت هایی هستند که زمان 100% ارائه میکنند اما آن ها هم ممکن است به مشکل بخورند و خالی از عیب نیست.

بک آپ از هاست

باید از هاست انتخاب شده توسط ما, به صورت هفتگی و از تمام صفحاتش و دیتابیس سایت, بک آپ بگیریم تا اگر خدایی نکرده اتفاقی افتاد اطلاعات ما در سایت از بین نرود.

پشتیبانی عالی

مهمترین نکته در خرید هاست پشتیبانی آن است. شرکتی خوب است که بعد از خرید هاست پشتیبانی آن همه ی مشکلات را حل بکند وپاسخگو به سوالات ما باشد.قبل از خرید هاست از شرکتی که مد نظر ماست تحقیق کرده و شرکتی را انتخاب بکنیم که دارای پشتیبان آنلاین باشد.همچنین در هنگام خرید هاست باید در نظر گرفت هاست ما از پایگاه داده پشتیبانی میکند وهمچنین دارای امنیت خوبی است

 

ما در شرکت آموس تمامی مسئولیت های مربوط به هاست را بر عهده می گیریم و تمامی هاست مورد نیاز سایت را به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار می دهیم.

برای اطلاع از تعرفه های طراحی سایت به بخش های زیر مراجعه کنید :

قیمت طراحی وبسایت شرکت

قیمت طراحی وبسایت آموزشی

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

قیمت طراحی سایت شخصی

قیمت طراحی وبسایت آژانس مسافرتی