اجرای کمپین کمپین شعر و ادب تبریز

بانک آینده برای شناخته‌تر شدن برند خود نیاز به طراحی و اجرای کمپین تعاملی دیجیتال داشت. جامعه هدف بانک آینده در این طرح ۱۲ شهر تاریخی ایران ازجمله تبریز بود؛ بنابراین باید کمپینی متناسب با تاریخ و فرهنگ هرکدام از این شهرها طراحی و اجرا می‌شد.
کمپین شعر و ادب تبریز
موارد مهم کمپین کمپین شعر و ادب تبریز توضیحات کارهای انجام شده روی این کمپین.

مراحل اجرای کمپین کمپین شعر و ادب تبریز

puzzle puzzle

چالش

بانک آینده برای شناخته‌تر شدن برند خود نیاز به طراحی و اجرای کمپین تعاملی دیجیتال داشت. جامعه هدف بانک آینده در این طرح ۱۲ شهر تاریخی ایران ازجمله تبریز بود؛ بنابراین باید کمپینی متناسب با تاریخ و فرهنگ هرکدام از این شهرها طراحی و اجرا می‌شد. با توجه به علاقه وافری که مردم تبریز به شعر و ادبیات دارند، تصمیم بر آن شد که کاربران محتواهایی مانند شعر، نامه، خاطره، داستان، سفرنامه و ... را به‌شرط ارتباط با شهر تبریز به اشتراک بگذارند. ازآنجایی‌که بانک آینده در نظر داشت، با امتیازدهی به کاربران فعال در کمپین به بهترین‌ها جوایزی اهدا کند، چالش اول تیم آموس در این پروژه طراحی سیستمی برای محاسبه امتیاز، جدول رده‌بندی و قرعه‌کشی بود. اما چالش دیگری که در برابر گروه آموس در پروژه‌ی کمپین شعر و ادب تبریز قرار داشت، UI از پیش طراحی‌شده‌ی سایت بود؛ درواقع شرکت آموس باید همه‌ی طرح‌هایش را بر روی سایتی با UI از پیش طراحی‌شده پیاده‌سازی می‌کرد.

راهکار

برای گذر کردن از چالش UI از پیش طراحی‌شده، گروه آموس اصلاحاتی بر روی UI سایت انجام داد و همچنین طراحی‌ها را مطابق با UI سایت به سرانجام رساند.

بانک آینده در طول کمپین شعر و ادب تبریز، هر هفته به ۱۰ نفری که بالاترین امتیاز را کسب می‌کردند، نفری ۵۰۰ هزار تومان اهدا می‌کرد و در پایان کمپین نیز با قرعه‌کشی میان نفرات برتر، یک دستگاه آیفون ۱۰ اعطا می‌نمود؛این پروسه با استفاده از سیستمی که آموس طراحی کرده بود به انجام می‌رسید. این سیستم بر مبنای تعداد لایک‌های نظرات، میزان مشارکت فعال و کمکی که کاربران به انتشار مطالب می‌کردند، امتیاز هر کاربر را محاسبه می‌کرد. گفتنی است قرعه‌کشی پایانی نیز، با کمک سیستم‌های طراحی‌شده توسط آموس صورت می‌پذیرفت.

نتیجه

نتایج به‌دست آمده از جشنواره شعر و ادب تبریز بانک آینده

نتایج به‌دست آمده از جشنواره شعر و ادب تبریز بانک آینده

تیم آموس توانست با اقدامات خود، کمپین شعر و ادب تبریز را به یک کمپین بسیار موفق و با جذب مخاطب بالا تبدیل کند. موفقیت این کمپین که در سایه‌ی اقدامات تیم آموس به دست آمد، بانک‌ آینده را به هدف خود که آشنایی بیشتر عموم با برند این بانک بود، رساند.

برخی از آمارهای جذب مخاطب این کمپین به ترتیب ذیل است:

تعداد کاربر ثبت‌نامی: ۶۹۶۶

تعداد محتوای ثبت شده توسط کاربران: ۳۶۲۷

تعداد دفعات بازدید ویدئو: ۲۸۱۴۵۵

تعداد لایک‌ها: ۳۰۰۸۹

خدمات ارائه شده به کمپین شعر و ادب تبریز
پلت فرم
وب‌سایت
خدمات
درخواست مشاوره