طراحی کاتالوگ ، طراحی بروشور

با ما تماس بگیرید: ٠٢١٧٧٨٤٥٩٢٢

کاتالوگ و بروشور یک سند کاغذی حاوی اطلاعات است که معمولا برای تبلیغات استفاده می شود.

 

کاربردهای طراحی کاتالوگ و بروشور

  • طراحی کاتالوگ چند صفحه ای
  • طراحی بروشور تک برگ

 

بروشور و کاتالوگ کاربردها

  • تبلیغ و معرفی یک شرکت و یا سازمان
  • ارائه اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات

 

ما برای طراحی کاتالوگ شما موارد زیر را در نظر می گیریم:

طراحی کاتالوگ شما متناسب با مخاطبان شما

محوریت کاتالوگ شما محصولات شما هستند

استفاده از بهترین تصاویر برای توصیف و نمایش محصولات شما

مهمترین المان ها در میانه صفحه و دور از لبه ها قرار می گیرند

از موقعیت بین محصولات استفاده می کنیم

استفاده از افکت های تصویری محدود و همسان

استفاده از افکت های تصویری استوار برای تبدیل معضل به فرصت در لوگو شما

ایجاد فضای لازم برای محصولات شما

طراحی کاتالوگ برای تقویت اقتصاد شما

خوانایی را نادیده نمی گیریم، خوانا بودن برای زیبا بودن

سلسله مراتب ابعاد و اندازه ها در نظر ماست

ما از یک پلات رنگی منطقی و چشم نواز در طراحی کاتالوگ شما استفاده می کنیم

فونت های ما همراه با محصولات کاتالوگ شماست

 

تاریخچه طراحی گرافیک

ارتباطات تصويري تاريخي طولاني دارد. وقتي انسان اوليه براي غذا شكار مي‌كرد و جاي پنجه‌هاي حيواني را در گل مي‌ديد، در حقيقت به يك شكل گرافيكي نگاه مي‌كرد، او در فكرش حيوان را مي‌ديد.

گرافيك مي‌تواند مجموعه‌اي از علايم باشد. مانند حروف در الفبا، يا فرم‌هايي در مجموعه‌هايي ديگر مانند علايم كنار جاده‌ها. اگر علائم گرافيكي را پهلوي هم بگذاريم يا تصوير شكل مي‌گيرد، مانند خطوط يك طرح يا مجموعه نقاطي كه يك عكس را به وجود مي‌آورند(چنانچه اگر يك عكس را با ذره يا لوپ از نزديك مشاهده كنيم آن را به صورت مجموعه‌اي از نقاط مي‌بينيم). طراحي گرافيك حرفه‌اي است براي خلق كردن يا انتخاب علائم و چيدن آن‌ها در صفحه به نحوي كه ايده‌اي را انتقال دهد.

علامت گرافيكي يك عكس نيست، تصاوير گرافيكي بيشتر از يك تصويرسازي بصري هستند كه ديده يا تصور شده‌اند. آن‌ها علايمي هستند كه اجزاي آن معناي به خصوصي دارند و نحوه‌ي قرار گرفتن آن‌ها در كنار هم مي‌تواند حاكي از مفهومي نو باشد.

بيشتر اوقات كلمات و تصاوير با هم استفاده مي‌شوند، در يك طراحي گرافيك ممكن است متن (كلمات)  غالب باشد يا تصوير و در مواردي هم مفهوم، هر كدام با ديگري معين و مشخص شود. مثلا دقت در انتخاب كلمات كه به يك تصوير گنگ معنا و مفهوم مي‌بخشد مي‌تواند به بهتر انتقال يافتن ايده طراح كمك زيادي نمايد.

وقتي كلمات به صورت مكتوب درآيند (تايپ شوند) مقدار زيادي از حس و حالي را كه مي‌توانند القا كنند، از دست مي‌دهند ولي در طراحي حروفTypography)) به خاطر نوع قرار گرفتن، سايز، ضخامت و انتخاب قلم، كلمات جان مي‌گيرند. در اين شيوه  صرفا رساندن پيام مورد نظر نيست بلكه بايد به نحوي بيان شود كه داراي شخصيتي ويژه باشد.

يكي از مشهورترين طرح‌هاي گرافيك "I LOVE NEW YORK"  است.آميزه‌اي از نشانه‌ها و الفبا كه در رساندن پيغام آن معني و حالت و قاعده رعايت شده است.

ما تصوير قلب را به ياد داريم چون قلب اين‌چنين ارائه شده، اما وقتي قلب در كتاب‌هاي درسي ترسيم مي‌شود ديگر معني عشق را نمي‌رساند. معاني حروف يا نشانه‌هايي كه ساخته مي‌شود ارتباط چنداني با كسي كه آن‌ها را انتخاب يا خلق كرده ندارد ، آن‌ها ايده‌هاي طراح را تعريف نمي‌كنند، پيغام طراح در ازاي پول در خدمت احتياجات مشتري است، ولي به هرحال برحسب تعصبات و ظريف طبعي طراح، طرح‌ها به وجود مي‌آيند. پيغام بايد به زباني گفته شود كه عموم آن را درك كنند.

اين اولين فرق بين هنرهاي تجسمي و گرافيك است(هرچند پيشروان طراحي گرافيك خود هنرمند بودند). دوما بر خلاف هنرهاي تجسمي، تهيه نسخه‌هاي چاپي از يك طرح گرافيكي الزامي است.

بعد از اينكه كار كارفرما به طراح واگذار شد، طراح طرح را به صورت اجمالي روي كاغذ يا در كامپيوتر ترسيم مي‌كند. اغلب طراح به عنوان كارگردان هنري، ناظر، عكاس يا تصويرگر انجام وظيفه مي‌كند.در طول كار و قبل از اينكه طرح نهايي ترسيم شود در چند مرحله كارفرما و طراح طي جلساتي با هم تبادل نظر كرده كه ممكن است پيشنهادات و نظرات جديدي داده شده  و در كار تغييراتي به وجود آيد.

به عنوان يك حرفه  طراحي گرافيك از نيمه قرن بيستم به وجود آمد، تا آن زمان اشخاصي كه كار تبليغاتي مي‌كردند وابسته به هنرمندان تبليغاتي بودند، به عنوان مثال در روزنامه‌ها و كارهاي مربوط به لي‌اوت و حروف‌چيني از قبل، تعيين محل تيترها و متون و قرارگيري  حروف را انجام مي‌دادند. ضمنا تصويرگران كارهايي از قبيل تهيه دياگرام فني- طراحي براي مد- رتوش و طراحي حروف را هم انجام مي‌دادند. بسياري از هنرمندان  تبليغاتي مثل طراحان پوستر تعدادي از اين مهارت‌ها را با هم استفاده مي‌كردند.

طراحي گرافيك نه تنها دامنه فعاليت‌هاي آژانس‌هاي تبليغاتي و استوديوها را گسترش داده بلكه طراحي مجله و روزنامه را نيز در برگرفته است.

طرح تنها عضوي از تيم در صنعت ارتباطات، دنياي تبليغات، انتشار روزنامه و مجله، بازار داد و ستدو... شده است.

تا اواخر قرن نوزدهم طرح‌هاي گرافيكي سياه و سفيد و چاپ شده روي كاغذ بود.

رابطه بين تصوير و زمينه، جوهر خورده و جوهر نخورده، فضاهاي پوزتيو و نگاتيو بسيار اهميت پيدا كرد قسمتي كه جوهرزده نشده بود مي‌توانست به اندازه قسمت جوهرخورده مهم باشد. پس از اين كليه جزييات از قبيل زمينه (چرا كه زمينه مناسب قسمت جامعي از طراحي گرافيك است كه از تصاوير و نشانه‌ها حمايت مي‌كند)، سايز، بافت و رنگ اهميت پيدا كردند. كاغذ هم در طراحي گرافيكي عنصري بسيار مهم است- يك تك ورق كه يك طرف آن چاپ شده ممكن است يك پوستر يا نامه باشد، وقتي اين ورق يك‌بار تا مي‌شود تبديل به يك بروشور مي‌گردد اگر دو بار تا و بسته شود يك بوكلت مي‌شود. اين‌ها (مجله و كتاب...) ساختارهاي فيزيكي هستند كه طراح گرافيك بايد اطلاعات مرتب شده خود را در آن قرار دهد. مطالب يا ورق تنها، دوورقه‌ها و ورق‌هاي بعدي بايد مرتب شده و همه به دنبال هم ديده شوند.